(Edukira Joan)
comienza contenido web

navarra.es

Castellano | Euskara | Français | English

 

Irakasle errepresaliatuak

1936ko kolpe militarraren ondorioz 

Eguneratze data: 2016-7-4

 

 

 

Ábrego Narvarte, Gerardo

Adrián Navarro, Mª Concepción

Aguado Baza, Victoriano

Aguerre Santesteban, José

Alastuey Garaicoechea, Catalina

Aldaz Elso, Cecilio

Aldaz Elso, Juan

Aldaz Galdeano, Julio

Alejaldre Tejero, Hermenegildo

Alonso Burgui, Carlos

Alonso Burgui, Dolores

Alonso Burgui, Sixto

Alonso Martínez De Osaba, Juana

Alonso Peña, Virginia

Alonso Prado, Amancio

Álvarez López, Isaac Ramón

Álvarez Resano, Julia

Álvarez Zalba, Juan

Álvarez De Eulate García, Rafaela

Álvaro Tres, Mª Gloria

Anaut Garde, Josefa

Andueza Ciordia, Elías

Ansorena Ansorena, Canuto

Aramburu Eransus, María Del Carmen

Aramburu Eransus, Maximino

Arana Beorlegui, Félix

Arandia Berasain, José

Arbeloa Larraya, Saturnina

Archanco Zubiri, Pablo

Ardanaz Miguelena, Valentín

Arévalo Pantoja, María

Argómaniz Eguidazu, Vicente

Ariño Pascual, Laura J.

Arizcuren Ezcurra, José María

Arnoriaga, Vicente

Arraiza Mariezcurrena, Isabel

Arraiza Miqueo, Mª Del Carmen

Arreba Arija, José

Arriola Maisterra, Jerónimo

Arrondo León, Isabel

Arsuaga Iturriza, Dolores

Artazcoz Azpiroz, Pedro

Astiz Aranguren, Alfonso

Astiz Aranguren, Petra

Ayala Suárez, Diego

Azanza Urrutia, Fernando

Azpíroz , Petra

Bados García, Balbino

Bados García, Domingo

Balda Unanua, Vicente

Balduz Cristóbal, Juan Antonio

Ballesteros Ballesteros, Agustín

Barace Gayarre, Gabriel

Barasoain Armendariz, Juan

Bayona Bacaicoa, Carmen

Bejarano Llorente, Blanca

Bejarano Llorente, Mercedes

Beorlegui Cruchaga, Benilde

Berastegui Martínez, Antonio

Beriain Galduroz, Felipe

Beriain Galduroz, Juan Bautista

Bretón Pera, Ramón

Brun Casajús, Luis

Buzunariz Zabalegui, Jesús

Caballero Medrano, Carmelo

Cabañas Azofra, Félix

Camaño Beruete, María

Cano Aguinaga, Suceso

Casado Itúrbide, Lucila

Catalán Izurzu, Ángel

Cerezo Vallejo, Ángel

Chasco Esteban, Jesús

Chasco Zurbano, Benjamina

Cherrail Ezquer, José Mª

Chivite Chivite, María

Cía Ros, Isidora

Cía Uriz, Juana

Cruchaga Purroy, Luis

Cruchaga Purroy, Marina

Delgado Gutiérrez, Nemesio

Díaz-Delgado Viana, Ramón

Díez Santacreu, Marciano

Dolado Vicondo, José

Dufur Iturri, Graciana

Echeverría Antón, Eugenio

Echeverría Mezquiriz, Ángela

Eguía Errandonea, Ignacia

Elizalde Fernández, Joaquín

Elizondo Ibáñez, Teresa

Emmanuel Mendioroz, Pilar

Erdozain Cadenas, Baltasara

Erdozain Cadenas, María

Erenchun Onzalo, Eloy

Erenchun Onzalo, Juan

Escribano Goñi, Martín

Escribano Santos, José Mª

Esteban Pascual, Julio

Ezcurdia Recalde, María

Ezponda Otaegui, Marta

Ezquer Marco, Sebastián

Fagoaga Aristia, Manuela

Fernández Marañón, Milagros

Fernández Mira, Juan

Fernández Plaza, Mariano

Fernández Zabaleta, Julia

Fernández De Toro Sánchez, María Ángeles

Fierro Latorre, Justo Manrique

Frago Lecumberri, Salvadora

Frasu Ordoqui, Sinforosa

Fuente (De La) Fernández, Delfina

Galdeano Tobes, Clemente

Gamir Escribano, Antonio

Garate Zubizarreta, Mª Aranzazu

García Osácar, María Ángeles

García Osácar, María Camino

García Pueyo, Marino

García Rodríguez, Manuel

García Urmeneta, Lorenzo

García-Falces Montoya, Mª Pilar

García-Fresca Tolosana, Antonio

Garralda Argonz, Demetrio

Garrido Jiménez, Daniel

Gárriz Ayestarán, Juan José

Garro (De) García, Amelia

Gasca Gil, Juan

Gesta Vicente, Mª Josefa

Gil Barrionuevo, Julián

Gil Istúriz, Martín

Gil Larramendi, Honorio

Goiburu Martín, Dolores

Goicoechea Vicuña, Carmen

Gómez De Quintana, Leonor

Gómez Izarra, Deogracias

González Castilla, Matilde

González Larena, Francisco De Paula

González Rivero, Francisca

Goñi Armendariz, Patrocinio

Goñi Latasa, Luciana

Goya Astrain, Octavio

Goyena Goyena, Juan José

Grañén Ulasia, Julio

Guella Ruiz, Álvaro

Guillermo Osés, Águeda

Gutiérrez Enecoiz, Antonio

Gutiérrez Rozpide, Juan

Heredia Fernández, Mª Soledad

Hernández Tutor, Alejandro

Hoyo (Del) Orcazarán, José

Hualde Armendáriz, Leandro

Huarte Ardanaz, Domingo

Huarte Razquin, Víctor

Huarte Zalba, Trinidad

Huici Navaz, Matilde

Ibánez Pueyo, Gerardo

Ibáñez Bruna, Manuel

Ibáñez Pueyo, Gerardo

Ibarra Aranguren, Francisco

Ibarrola Izurzu, Julio

Imizcoz Goñi, Benita

Imizcoz Goñi, Mario

Iraeta Aizpuru, Salvador

Iriarte Ardanaz, Pablo

Iriarte Azpíroz, Juan Bautista

Irigoyen Arostegui, Lucio

Irigoyen Irisarri, Silvestre

Irurre Echeverria, Justo

Irurre Echeverria, Román

Iturain Izu, Ignacia

Izu Irañeta, Julia

Janariz Ibañez, Damián

Jaurrieta Terés, Emeterio

Jiménez Jiménez, Marcelo

Jiménez Jiménez, Nicolás

Jiménez Lorente, Ricardo

Jiménez Vergara, María

Labairu Hualde, Augusto

Laínez Gil, Toribio

Lapuente Salinas, Julián Joaquín

Laredo Cuadra, Ramona

Larrat Tanco, José Mª

Larraz Moreno, María Del Puy

Larreta Larrea, Juan Eulalio

Laspalas Erro, Antonio

Latorre López, Luis

Laurenz Laurenz, Fermín

Laurenz Sanmartín, Simeón

Lázaro Marzo, José María

Lerga Baztan, Esperanza

Leza Aranguren, Sixto

Leza Magaña, Juliana

Lizarraga López-Bailo, Manuel Mª

Lizarrondo Olaiz, María Pilar

Llanos García, Jesús

Llorente Benito, Valentín

Llorente Dueñas, Esmeralda

López Barco, Leopoldo

López Gorena, Pedro

López Marquínez, Rosaura

López Martínez De Espronceda, Gloria

López De Zubiría Ruiz, Dionisio

Lorente Tanco, Severino

Los Santos López, Emeterio

Loyola Goicoechea, Jesusa Mª

Lugea Elizondo, Paulina

Lusarreta Larrea, Mariano

Maiza Lacunza, Andrés

Maiztegui Arrizabalaga, Martina

Manzano Pérez, Félix

Marchueta De Carlos, Isidoro

Marco Beltrán, Antonio

Marco Zalguizuri, Fortunato

Marcos Rodríguez, Ernesto

Mariñelarena Armendariz, Francisca

Martija Odériz, José

Martínez Chasco, Honorato

Martínez Izarra, Enrique

Martínez Pérez, Felicidad

Martínez Tello, Julio

Martínez Vara, Mª Rosario

Martínez De Ubago , Vicente

Mateo Serrano, Ricardo

Matilla Laquidain, Aurora

Matute Arbeo, Lucía

Medina Angui, Braulio

Menaya Erburu, Carlos

Menaya Erburu, Eugenio

Mendaza Echandia, Silvano

Mendinueta Lazcoz, Anunciación

Merino Munárriz, Pedro

Miguéliz Velaz, Romualda

Mira Bodicio, María

Molina Fernández, Luisa

Molina Palomar, Mariano

Moreno Luzuriaga, Dolores

Moreno Sainz, Javier

Muguruza Echeverría, Manuel

Murgui Ruiz, Braulio

Navaridas García, Francisco

Navarro Ruiz, Vicente

Navaz Sanz, Amelia

Novajas Calvo, Margarita

Ochoa Alfaro, Antonio

Ochoa Ardanaz, Estefanía

Olaiz De La Peña, Miguel

Olarte Díez, José Luis

Olejua Irurzun, Jaime

Olejua Irurzun, Soledad

Ollo Latorre, Mariano

Olmos Ortueste, Pablo

Oncins Martialay, Rafaela

Ontañón Valiente, Juana

Oñatevia Carmona, Cecilia

Oquendo Fernández, Enrique

Oroz Arrazubi, Máximo

Ortega Ucedo, Conrado León

Oscoz Urriza, José Antonio

Oscoz Urriza, María Camino

Osés Aizagar, Fermín

Osés Torrano, Luz

Otano Liberal, Juan

Oteiza Erdozain, Vicente

Pagador Gironés, Antonia

París Eguilaz, María Carmen

París Sánchez, Alejandro

Pascual Machín, Daniel

Pascual Pujadas, María Del Carmen

Pascual Salvador, José

Pellicer Terren, Antonio

Perdices López, Luis

Pérez Apiñariz, Benito

Pérez Castro, Constantino

Pérez García, Antonio Pascual

Pérez Sádaba, Máximo

Pérez Sierra, Avelina

Pérez Urtubia, Heriberto

Pérez-Ilzarbe Felipe, Celso

Pina González, Eloísa

Piquer Serres, Dolores

Pradells García-Muñiz, Ricardo

Puchán Ramírez, Mauricio

Purroy Orta, María Esperanza

Ramírez Bastero, Mercedes

Ramos Lázaro, José María

Remón Sanau, Dolores

Resa Gil, Félix

Riezu Echauri, Germán

Rioja García, Alfredo

Rodríguez Martín, Aurelio

Rodríguez Pérez, Carlos

Rojo Llorente, Francisco

Rojo Pérez, Cleto

Romeo Ibáñez, José

Roncal Lasantas, Joaquín

Ruano Enciso, Hipólito

Rubio Gracia, Pedro

Rubio Lecea, Juan

Ruiz Garín, Emiliana

Sabando Chasco, Guillermo

Sáez Morilla, Mariano

San Martín Irurzun, Moisés

Sánchez Díez, Gregorio

Sánchez Garde, Cenón Pelayo

Santamaría Vidart, Micaela

Sanz Guillorme, Matías José

Senosiain Erviti, Josefa

Serrano Miró, Julio

Sesma Catalán, Félix Domingo

Solchaga Arellano, Gerardo

Soler Urabayen, Paula

Soto Gallardo, Diomedes María

Soto Velaz, Benito

Tarrafeta Ríos, Pedro A.

Torcal Rodrigo, Josefa

Torrens García, Felipa

Ullate Gil, Dionisio

Unzué Saralegui, Pedro

Urabayen Guindo, Leoncio

Urdániz Legaz, Manuela

Uriz Pi, Elisa

Uriz Pi, Josefa

Urmeneta Cidriain, Moisés

Urrestabaso Auza, Eleuterio

Urrestarazu Adín, Salvador

Urriza Gutiérrez, Cándido

Urrutia Oroz, Fermín

Val Alonso, Crescencio

Valencia Calvo, Moisés

Valentín Casamayor, Gabriel

Varea Solaz, Luisa

Velasco Cruz, Felisa

Velasco Troyas, Gregorio

Velasco Troyas, José

Vidal Lavega, Salustiano

Vidaurre Araiz, Pedro

Vilumbrales López, Quintín

Vilumbrales Martínez, Vicente

Viscarret Navaz, María Purificación

Yabar Arcaya, Manuel

Yabar Sainz, Jesús

Zabalza Elorga, Ricardo

Zabalza Ochotorena, Beatriz

Zalacain Villeras, Romualda

Zandueta Landa, Nicolás

Zaratiegui Martínez, Marcelino

Zuasti Casanova, María Dolores

Zubieta Gorriti, Antonio

Zubiri Casado, José

  • Bakearen, Bizikidetzaren eta
    Giza Eskubideen Zuzendaritza Nagusia

    K/ Arrieta 12, 5. KP: 31002 IRUÑA

  • 848 426522
  • pazyconvivencia@navarra.es
fin contenido web